Aktuality

Vážení a milí,
jak už bylo před nedávnem řečeno, Michal dokončil a odevzdal do nakladatelství nový román.
Román měl po celou dlouhou dobu příprav pracovní název Dva muži ve člunu, ale ten už vzala voda a vy ho na pultech nakladatelství najdete pod názvem MELOUCH.
Právě teď vzniká v ReDesignu grafická podoba knihy, pak honem do tiskárny
a 20. října 2016 je kniha na světě.
Už teď se těšíme, co na ni řeknete.

S novou knihou přijde i soubor autogramiád, ale do té doby můžete Michala slyšet a vidět na mnoha akcích, na které vás srdečně zveme!

ZÁŘÍ

9. září, Lysá nad Labem
Polabský knižní veletrh
Výstaviště, ul. Masarykova 1727
Začátek v 15 hodin

21. září, Chomutov
Středisko knihovnických a kulturních služeb
Palackého 85
Začátek v 17 hodin

22. září, Benešov – Praha
Festival Čtení ve vlaku
Začátek v 14.19 hod.
Více na http://www.cte­nivevlaku.cz/

27. září, Kroměříž
Benefiční akce,
Životní příběhy známých a neznámých
Dům Kultury, ul. Tovačovského 22
Začátek v 18 hodin

ŘÍJEN

1. října, Sázava
Noční čtení s Jinou Vestou
Centrum sklářského umění
Huť František, Na Kácku 218
Začátek v 19 hodin

14. a 15. října, Havlíčkův Brod
Podzimní knižní veletrh
Kulturním dům Ostrov, Na Ostrově 28
14. října – autorské čtení v 17.30 hodin
15. října – autogramiáda v 10.00 hodin


Potěšte se s námi nad recenzí kritika Radima Kopáče!
http://kultura­.zpravy.idnes­.cz/…eratura.as­px?…


Vážení a milí, už je to tady!

Již zítra 22. října 2015 vychází nový román Michala Viewegha BIOMANŽEL.

První autogramiáda nové knihy na vás čeká již 31. října v Praze. Po dlouhé době také vyjede Michal společně se svým nakladatelem Martinem Reinerem na Moravské turné. Těšte se na listopad a my se budeme těšit na vás.

A teď již slíbený seznam autogramiád a autorských čtení:


V kriticko-diskuzním pořadu Jasná řeč Josefa Chuchmy diskutovali nad knihou Michala Viewegha Zpátky ve hře literární historik Pavel Janáček a publicista Pavel Mandys.
http://www.ces­katelevize.cz/…80020/v­ideo/


Režisér Petr Nikolaev dotočil Vybíjenou, komedii podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha. V úloze tří kamarádů se objeví trio z televizní Partičky – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. „Jako by to psal přímo pro ně,“ říká režisér nad první ukázkou. Více na http://kultura­.idnes.cz/…lmvi­deo.aspx?…


Pokud byste se rádi také dověděli něco o putování Michalových ( a nejen jeho) knížek do zahraničí nebo o cizojazyčných překladech jeho knih a spoustu jiných zajímavostí, pak tu máme pro vás, milý čtenáři, odkaz na web: www.dbagency.cz


ARCHIV AKTUALIT

Vítejte

Nakladatelský redaktor
a později i sám nakladatel mě v minulých měsících celkem čtyřikrát žádali (samozřejmě zdvořile, jakkoli při třetí
a zvláště pak čtvrté výzvě už bylo zřejmé, že se k tomu nenucenému přátelskému tónu musí poněkud nutit),
zda bych se laskavě nepokusil probrat z letargie a nenapsal na své www. stránky nějaký nový, aktuální a zároveň pokud možno pozitivní textík.

„Kterým bys konečně nahradil svůj půl roku starý příspěvek- a přesvědčil tak čtenáře, jež jsou vcelku oprávněně přesvědčeni o tvém úmrtí, že kupodivu stále žiješ?“ dodal včera nakladatel sarkasticky.

„Může snad z něčeho s tak pitomým názvem jako www. stránky vzejít něco pozitivního?“ opáčil jsem ve snaze zamaskovat svou lenost jazykovou hypersenzibilitou.

„Na lingvistický pseudofilozofování se laskavě vyser – a hlavně to konečně napiš!“ odsekl nakladatel.

Doma jsem proto po chvíli přece jen zamířil k počítači – stále ještě trochu uraženě, nicméně s pevným odhodláním požadovaný textík konečně napsat. Okamžitě jsem však narazil na problém: textový editor Word se neotevřel a obrazovka mi hlásila, že chci-li začít cokoli psát, musím nejdřív aktivovat office. Vím samozřejmě, co znamená slovo aktivovat – stejně jako chápu, že office je anglický výraz pro kancelář – ale dohromady mi to nedávalo valný smysl. Kdybych byl požádán, abych svou pracovnu (tedy to svým způsobem opravdu kancelář neboli office) opustil nebo třeba vymaloval, věděl bych samozřejmě, co dělat, ale aktivovat ji kdesi v útrobách počítače jsem při nejlepší vůli nedovedl – takže jsem se obrátil na nápovědu a dozvěděl se, že se nejprve musím přihlásit na účet Microsoft nebo na účet pracovní… Na účet v Komerční bance se už – světe, div se! – přihlásit umím, ale u Microsoftu jsem nikdy žádné peníze nevybíral ani neukládal a žádný pracovní účet taky nemám! Babo, raď! říkal jsem si, jakkoli mě okamžitě napadlo, že staré ženy se vyznají v kompjútrech asi stejně jako já. Samozřejmě jsem to přihlášení k účtu alespoň zkusil, jenže ihned vyšlo najevo, že neznám jakési heslo, které mi kdysi kdosi (je samozřejmě možné, že jsem to byl já sám) přednastavil. Tipoval jsem své notoricky oblíbené VESLO (které používám velmi často, přestože je prý snadno prolomitelné), poté KŘESLO (které jsem tuším už také použil) a nakonec bůhvíproč i ČESLO, ČEPRO a PÁDLO, ale účet Microsoftu mě i nadále odmítal, jako kdybych byl nějaký podvodník, nebo minimálně klient zcela insolventní. Proto jsem se dle instrukcí pokusil heslo resetovat (tohle slovo už naštěstí znám) – jenže ti zasraní ajťáci si mi nakonec dovolili napsat, že jsem se pokusil přihlásit pod nesprávným heslem příliš mnohokrát, takže se nyní prý musí ujistit, že nejsem robot – a z toho důvodu jim mám přečíst jakési příšerné a zcela nesrozumitelné klikyháky, pod nimiž se údajně skrývají existující česká slova. S hlasitým zaklením jsem to zkusil – čistě abych Amíkům dokázal, že mám dobrou vůli a že náš národ se tak snadno nevzdává, ale klikyháky bohužel byly buď svahilsky, nebo kurdsky.

„Fuck you! Já vás zažaluju, hajzlové americký sarkastický!“ hulákal jsem iracionálně na obrazovku počítače, jako kdybych byl s techniky Microsoftu spojený on-line – ale nakonec jsem se smířil s tím, že jsem na monitor ještě jednou vystrčil prostředníček – a šel jsem ten pozitivní textík napsat rukou…

Michal Viewegh

Novinka

Biomanžel
 
Biomanžel
Více


Odkazy

audioteka.cz
Martin Reiner
Druhé město
Tympanum
Vyhledávání: 

Nakladatelství Druhé město, Krkoškova 19, 613 00 Brno, e-mail: dopisy@druhemesto.cz

Webdesign: Liquid Design